WES کانادا چیست؟ و چگونه باید مدارک خود را برای این سازمان ارسال کنیم؟

A fake Canada immigration application form kept with pencil


بنیاد WES کانادا چیست؟

همانطور که می‌دانید امروزه برای رسیدن به اهداف و به چیزهایی که یک روزی آروزی هر که طاووس  خواهد باید جور هندوستان کشد! این دقیقاً مصداق زمانی که شما قصد تحصیلی و یا مهاجرت به دو مرکز بزرگ علمی دنیا یعنی کانادا یا ایالات‌متحده آمریکا را داشته باشید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این دو کشور علاوه بر ارسال مدارک پذیرش باید درخواست تأییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی خود را نیز ارسال کنند. در اینجا شما با سازمانی ویژه برخورد خواهید کرد که صحه بر مدارک شما می‌گذارد.

برخی از دانشگاه‌های کشورهای کانادا و آمریکا ممکن است از متقاضی علاوه بر سایر مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی، درخواست تأییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی را نیز داشته باشند. در این میان موسسه معتبر WES (مخفف World Education Services) از اعتبار بالایی در نزد دانشگاه‌های آمریکایی شمالی و سازمان‌های مهاجرتی برخوردار است و اغلب ارزیابی مدارک تحصیلی را به این نهاد می‌سپارند.

 

با ادامه این مطلب همراه شوید تا در مورد WES، نحوه ارسال مدارک و همچنین هزینه‌های آن مطلع شوید.

تعریف موسسه WES

WES به معنای خدمات آموزش جهانی و فرآیندی برای ارزیابی مدارک تحصیلی است. WES برای تکمیل ارزیابی اعتبار آموزشی و برای دریافت PR یا اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا به کار می‌آید. لازم به ذکر است، بدون ارائه گزارش این موسسه، مهاجرت به کانادا عملاً امکان‌پذیر نیست.

دانشجویانی که قصد تحصیلی در دانشگاه‌های مذکور را دارند، باید اسناد خود را به WES ارسال نمایند تا این نهاد مدارک متقاضیان را تأیید کرده و به آن GPA دهد. مدارک شما برای ارسال به این موسسه شامل متن مدرک دانشگاهی که توسط خود دانشگاه مهر شده باشد و نسخه کپی شده خوانا از آن‌ها می‌شود.

نکته: دانشگاه‌هایی که حداقل به 3 درصد از نمره معدل تحصیلی نیازمند هستند، پس از اتمام ارزیابی مدارک WES شما آن‌ها را به دانشگاه موردنظر ارجاع می‌دهند. دانشگاه مذکور نیز کارت GPA شما را دریافت کرده و نامه پذیرش را ارسال می‌کند.

انواع ارزیابی اعتباری توسط WES و هزینه آن

بسیاری از دانشکده‌ها ارزیابی WES را یک گام اجباری در روند پذیرش می‌دانند. زیرا وقت لازم را برای سنجش تک‌تک مدارک ارسالی متقاضیان ندارندو به همین خاطر، از دانشجو درخواست تأییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی را دارند.

بیشتر بخوانید:  بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2022 و معرفی شرایط و مدارک مورد نیاز

موسسه WES به مدارک دانشگاهی ارسالی شما در مقیاس ۰ – ۴ نمره می‌دهد. همچنین اگر تمایل به ارزیابی مدارک خود به دانشگاه‌های گوناگون را داشته باشید باید هزینه آن را پرداخت نموده که هزینه هریک بستگی به نوع ارزشیابی موردنظر شما دارد. به‌عنوان مثال، دانشگاه سانتا کلارا به ارزیابی دوره‌ای نیاز دارد که بالغ‌ بر 20 دلار است، درحالی‌ که دانشگاه سن خوزه تنها ارزیابی موضوعی را قبول دارد و هزینه آن 105 دلار می‌شود. لذا هزینه‌ها بر اساس درخواست کالج‌ها برای ارزیابی متفاوت است.

اگر بخواهیم نگاه کلی‌تر داشته باشیم موسسه WES ارزشیابی مدارک را به‌صورت موارد زیر انجام می‌دهد:

  • ارزشیابی مهاجرتی: در این روش که به آن به‌صورت مخفف ECA گفته می‌شود، مخصوص آن دسته از افرادی است که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند.
  • ارزشیابی مدارک: متقاضیان کار و مهاجرت از این نوع ارزشیابی استفاده می‌کنند.
  • ارزشیابی واحد به واحد: اشخاصی که قصد ارائه مدارک خود به دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی دارند، باید درخواست این ارزشیابی را دهند.

نحوه ارسال مدارک برای موسسه WES

روند ارزیابی این موسسه از سال 2018 تغییراتی یافته است و متقاضی باید تمامی مدارک موردنیاز WES را ارسال نموده و هزینه آن را پرداخت نماید. بعد از پرداخت هزینه، شما یک شناسه دریافت خواهید کرد. سپس با استناد به این شماره شناسه می‌توانید اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه موردنظر کنید و دانشگاه متن را مستقیماً به آدرس WES ارسال می‌کند.

این نکته را فراموش نکنید که برای ارسال باید تمام مدارک باید در پاکت مهر و موم شده از دانشگاه دریافت شده باشد و کد شناسه WES بر روی پاکت یادداشت شود.

 موسسه خانه مدیران تمام مراحل را برای شما با کمترین هزینه اجام می دهد.

 

 

چرا باید ارزیابی نهایی مدارک خود را از طریق WES انجام داد؟

ارزیابی اعتبار WES گامی کلیدی در درک پیش‌زمینه تحصیلی افراد متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور است. WES با ارزیابی مدارک و نمرات، به موسسه‌های آکادمی و نهادهای دارای مجوز و کارفرمایان کمک می‌کند تا افراد را از طریق معیارهای معادل کانادایی و بعضا آمریکایی ارزیابی نمایند.

کار با WES ساده و آسان است و نیاز به تعهد خاصی ندارد. داوطلبان می‌توانند مستقیماً به وب‌سایت WES مراجعه نمایند تا اعتبار دانشگاهی خود را تأیید و ارزشیابی کنند.

 

سخن آخر

اگر چنانچه شما هم متقاضی تحصیلی دریکی از دانشگاه‌های کانادا یا آمریکا هستید، نیازمندید که تأییدیه مدارک تحصیلی خود را آماده و برای نهاد مذکور ارسال کنید. از خانه مدیران کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *