دوره DBA گرایش منابع انسانی

دوره مدیریت mba

DBA

_
_

گرایش منابع انسانی

_
3 ماه الی 1 سال
طول دوره
400 ساعت
مدت دوره
نقد و اقساط
نحوه پرداخت
حضوری/غیرحضوری
نحوه برگزاری
وزارت علوم
مدرک پایان دوره
هیئت علمی
مدرس دوره

گواهینامه معتبر وزارت علوم

قابل ترجمه ویژه مهاجرت

دارای تاییدیه WES

برای دریافت مشاوره رایگان ، عدد ۱ را به ۵۰۰۰۲۲۸۵۲۰ ارسال فرمائید
سوالات متداول

DBA چیست؟

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود.

این دوره مناسب چه کسانی می باشد؟

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

مزایای شرکت در این دوره چیست؟

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

اعتبار مدرک پایان این دوره چگونه است؟

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

آنچه می آموزید

آشنایی با اصول اولیه مدیریت

نحوه مدیریت نیروی انسانی

آشنایی با روش‌های اداره رفتارهای درون سازمانی

نحوه طراحی و برنامه‌ریزی استراتژیک برای یک سازمان

آموزش رفتارسنجی به شیوه‌های تحلیلی و سنجشی

برنامه‌ریزی برای نیروی انسانی در پلن‌ها کوتاه یا بلند مدت

آموزش تقویت نیروی انسانی براساس توانایی‌ها

آموزش روش‌های پژوهش و تحقیق در مجموعه

آشنایی با تجزیه‌ و تحلیل درون سازمانی

آموزش اصول منتورینگ و پرورش مربیان قدرتمند

آشنایی با امور مالی و حسابرسی شرکت‌ها

بررسی ریسک‌ و منافع نیروهای انسانی

آشنایی با نرم‌افزارها و برنامه‌های مفید در راستای تنظیم روابط سازمانی

آموزش تیم‌سازی و مدیریت سودمند آن

ایجاد خلاقیت و نوآوری در مجموعه

مدیریت استراتژیک کسب‌وکار

آموزش عملکرد کارکنان و تعیین روش‌های تشویقی یا تنبیهی برای بهبود عملکرد

بررسی حقوق و مزایای نیروی انسانی

سرفصل ها

رفتار سازمانی و دانش و مهارت های نوین رهبری

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

مدیریت استراتژیک پیشرفته

آینده پژوهی

مدل های کسب و کار

بازاریابی پیشرفته

روشهای تحقیق برای مدیران

استراتژی های منابع انسانی

بررسی روابط بین فرد و سازمان

بهره وری نیروی انسانی

تحلیل برنامه ریزی منابع انسانی

مدیریت تحول در سازمانها

مدیریت فرهنگ سازمانی و چندفرهنگی

توضیحات دوره

DBA چیست :

کلمه DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration می باشد.

این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب ­وکار  برگزار میگردد تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند .

دوره DBAدر کشورهای توسعه یافته دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار و از جمله رشته های پر هزینه  برای مدیران بشمار می رود.

مدیریت یک سازمان همواره با مبانی خاص خود همراه بوده است. داشتن مدرک معتبر، تجربه بالا و طرز فکر مناسب جهت حل مسائل و مشکلات تنها چند نمونه از پارامترهای با اهمیت در این حوزه می باشد.

مدیریت راهبردی کسب و کار به تجزیه و تحلیل مسائل مهم و برجسته سازمان و شرکتها می پردازد. در این دوره مدیران ارشد می آموزند که با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف سازمان مورد نظر، سازمان را به اهداف کوچک و بزرگ خود برسانند. همچنین مدیران با استفاده از آموزش های این دوره قادر خواهند بود شرکت را از وضعیت های بحرانی نجات دهند.

از طرفی دیگر اهداف، چشم اندازها و سیاست شرکت را مشخص کرده و نقشه رسیدن به آن را قدم به قدم طراحی می کنند.

هم جهت کردن تمامی فعالیت های شرکت، مشخص کردن مزیت های رقابتی و بررسی سازمان های هم رده از دیگر اقداماتی است که مدیران پس از شرکت در دورهDBA قادر به انجام آن خواهند بود.

تفاوت دوره DBA با دوره  PhD عبارتند از :

از نظر سطح علمی و ارزش تحصیلی دوره DBAهمان ارزش دوره  PhD را دارد.

دوره  DBA مساله محور است ، مباحث مطرح در کلاس ها بر اساس مسایل و مشکلات مدیران اجرایی کسب و کارها است . بنابراین دانشجویان با تجربه خود و اساتید با دانش نظری خود در تعامل با هم کلاس های زنده و شادابی ایجاد می نمایند که نتیجه آن رشد و بالندگی است .

انتخاب اساتید واجد شرایط برای دوره DBAبا دوره های رسمی متفاوت است . اساتیدی در این دوره ها موفقند که در کنار توان علمی بالا ، لازم است سابقه اجرایی درخشانی نیز داشته باشند . اساتید با سطح علمی بالا ولی بدون تجربه کار اجرایی در اینگونه کلاس ها مفید نخواهند بود .

داوطلبین دوره DBAمدیران ارشد و اجرایی شاغل در کسب و کارهای مختلف هستند ، به عبارت دیگر اول کار بعد تحصیل. حال آنکه در دوره های رسمی الویت با تحصیل است  .

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین دوره PhDو دوره DBA را خلاصه کنیم ، دوره PhDمبتنی بر آموزش رسمی (Education ) که موضوع محور است ، حال آن که دوره DBA مبتنی بر آموزش های غیر رسمی (Training) که مساله محور است ،  می باشد .

دوره DBA گرایش منابع انسانی به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

یکی از مهمترین منابع در سازمانها و مدیریت کسب وکارها نیروی انسانی است و در طول سالهای پس از انقلاب صنعتی همیشه درحال تکامل و بروزشدن بوده است و اندیشمندان بزرگی در این زمینه تلاش کرده اند تا بتوانند تعادلی بین بهره وری نیروی انسانی و جبران خدمت آنها ایجاد کنند. علم مدیرت منابع انسانی یکی از مهمترین مباحث و الزمی ترین علوم برای مدیران و رهبرانی است که بدنبال بهبود سازمان و کسب وکار خود هستند و دوره DBA مدیریت منابع انسانی به بررسی تمامی جنبه های این بخش از علوم مدیریت می پردازد. تربیت مدیران ارشد و فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی در این راستا از مهم‌ترین اهداف برگزاری دوره DBA مدیریت منابع انسانی است.

یکی از اقدامات موثر و مفیدی که در راستای توانمندسازی اقتصاد یک کشور انجام می‌شود، به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با نیروی انسانی آن جامعه ارتباط دارد. دراین‌صورت تقویت توانایی‌ها درخصوص مدیریت منابع انسانی که به پرورش نیروی انسانی فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی مربوط می‌شود، اهمیت بالایی دارد.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزادی که اقدام به برگزاری دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌کنند، تلاش دارند که مدیران ارشد و اجرایی بسیاری از شرکت‌ها و موسسات مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی را در جهت پیشرفت سوق دهند. درنهایت تمامی بنیان‌های اقتصاد جامعه از کوچک‌ترین آن‌ها تا اساسی‌ترین‌ها دچار پیشرفت و تحول عظیمی خواهند شد.

اگرچه تمامی افراد قادر به شرکت در این حوزه‌ها و ارتقای سطح دانش خود هستند، دوره DBA گرایش منابع انسانی به مدیران ارشد و اجرایی شرکت‌های بزرگ و کوچکی توصیه می‌شود که در مدیریت نیروی انسانی خود با مشکلاتی مواجه هستند یا تلاش دارند که از بیشترین راندمان این اعضا بهره‌مند شوند.

در طول دوره DBA منابع انسانی علاوه ‌بر آشنایی با مفاهیم و اصول ابتدایی مدیریت نیروی انسانی، طراحی و برنامه‌ریزی در این حوزه به شما آموزش داده می‌شود. شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش منابع انسانی و دریافت مدرک DBA، قادر هستید نواقص و اشکالات موجود در سیستم خود را به‌راحتی ببینید و در راستای رفع آن‌ها اقدام کنید.

با گذراندن این مرحله توانایی مدیریت استراتژی و برنامه‌های مرتبط با نیروی انسانی کسب ‌و کار و تجارت خود را خواهید داشت. در طول دوره DBA فرصت دارید که این استراتژی‌ها را به‌خوبی مدیریت کنید و سیاست‌های سازمانی مخصوص به‌ خود را داشته باشید.

گاهی مدیریت یک سازمان مخصوصا منابع انسانی آن نیازمند تقویت توانایی پژوهش و تحقیق است. در طول دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌آموزید که چگونه آمارها و اطلاعات مربوط به نیروی کاری خود را تحلیل و مدیریت کنید. همچنین آموزش روش‌های پژوهش در زمینه اقتصاد و مالی به شما کمک می‌کند که درک مناسبی از تیم و مجموعه خود داشته باشید.

گاهی ممکن ‌است سازمان یا شرکت شما در تأمین نیروی انسانی با مشکلاتی مواجه شود. در طول دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌آموزید که چگونه این چالش‌های کوچک و بزرگ را برطرف کنید؛ چراکه دوره DBA به‌صورت کاملا کاربردی برگزار می‌شود. در طی آن شما با مشکلات مختلفی که ممکن ‌است سر راه شما قرار بگیرد، آشنا می‌شوید و روش‌های عملی برای حل آن‌ها را خواهید آموخت.

در بسیاری از مواقع، رشد و توسعه کسب‌وکار شما در گرو تقویت نیروی انسانی است و با تمرکز شما روی این مسئله، راه‌های متنوعی برای پیشرفت و رشد سرراه شما قرار می‌گیرد. با گذراندن  دوره DBA گرایش منابع انسانی روش‌هایی را فرا می‌گیرید که توانایی توسعه و توانمندسازی منابع و نیروی انسانی خود را خواهید داشت. اینکه چگونه با پاداش و مجازات‌های کوچک و بزرگ این نیرو را مدیریت کنید، کاملا به این مهارت شما بستگی دارد.

مدیریت منابع انسانی مقوله بسیار پیشرفته‌ای است که نیازمند دانش و مهارت بسیار بالایی است که معمولا به‌صورت آکادمیک یا دوره‌های سطح بالایی نظیر DBA قابل دستیابی است. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند معمولا مدیران ارشد کسب‌وکارهای مختلف هستند که به‌دنبال کسب مهارت و دانش بیشتر در این حوزه هستند و تمایل دارند سازمان خود را با رشد و توسعه بیشتری روبه‌رو کنند. نگاه حرفه‌ای به این مقوله اهمیت بالایی دارد که شما پس از گذراندن این ساعات آموزشی ارزشمند و دریافت مدرک DBA به‌ دست می‌آورید.

جالب‌ توجه است که مدرک از سوی بسیاری از شرکت‌های خارجی و سازمان‌های اقتصادی بین‌‌المللی قابل ‌قبول است و شما بر مبنای آن امکان مدیریت نیروی انسانی در کشورهای دیگر را خواهید داشت.

شاید تصور کنید مدیریت منابع انسانی کار چندان سختی نخواهد بود. درحالی‌که هر چه سازمان و ارگان شما پیشرفت می‌کند، دغدغه ارتباطات درون سازمانی و مدیریت آن‌ها افزایش می‌یابد. گاهی نداشتن اطلاعات و مهارت‌های کافی برای یک مدیر ارشد یا اجرایی، باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای این قبیل شرکت‌ها شود. بزرگ‌ترین شرکت‌ها از نظر منابع انسانی همیشه مدیران حرفه‌ای و مجربی دارند که همواره در حال آموختن هستند و در این مسیر متوقف نمی‌شوند.

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی در تجارت دیگران داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

ویژگیهای دوره DBA منابع انسانی خانه مدیران :

برگزاری دوره بصورت حضوری و غیرحضوری

دوره حضوری DBA :

دوره حضوری DBA طی یکسال و در ۴۰۰ ساعت برای شرکت کنندگان در ایام آخر هفته (پنج شنبه و جمعه )  برگزار می شود. این دوره توسط اساتید مجرب و تراز اول کشور تدریس شده و به همین دلیل نگرانی از بابت نحوه تدریس اساتید وجود نخواهد داشت.
خاطرنشان می شود در صورت عدم حضور دانشجویان در هر جلسه فایل آموزشی در سامانه آموزش غیرحضوری LMS موسسه جهت دستیابی دانشجویان به مباحث جلسات مقدور می باشد .

دوره غیرحضوری DBA :

در دنیای امروز افراد مشغله های فراوانی دارند به خصوص شرایط کنونی جامعه که به علت ویروس کرونا برخی افراد تمایل به شرکت در کلاس های حضوری را ندارند باعث شد تا خانه مدیران با استفاده از فن آوری های روز آموزشی اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری نماید تا افراد بتوانند در هر شرایطی از آموزش های مختلف بهره مند شوند.
دوره غیر حضوری DBA ، به طور خاص برای افرادی در نظر گرفته شده است که به علت مشغله کاری و یا دوری مسافت نمی توانند به صورت حضوری در کلاسها شرکت نموده و یا نمی توانند مدت زمان طولانی را صرف یادگیری و آموزش نمایند ،همچنین برای افرادی که در این حوزه دانش و مهارت لازم را داشته اند ولی فاقد مدرک آموزشی معتبر می باشند پیشنهاد می شود.
دوره غیر حضوری DBA به دلیل کوتاه بودن دوره و همچنین پایین بودن هزینه آن نسبت به دوره حضوری ، به طور خاص مورد استقبال افراد قرار می گیرد.
در دوره های غیرحضوری DBA محتوای آموزشی توسط اساتید تراز اول داخل و خارج از کشور بصورت آموزش تصویری تولید و در سامانه آموزش الکترونیک موسسه LMS و یا پلتفرم آموزشی موسسه بنام ویدمی (سرویس اشتراک ویدیو آموزشی ) در دو نسخه اندروید و آیفون عرضه می شود.
مزایای دیگر دوره غیرحضوری DBA موسسه خانه مدیران  نسبت به سایر موسسات امکان شرکت دانشجویان غیرحضوری DBA در کلاسهای آنلاین جهت رفع مشکلات دانشجویان محترم می باشد، لذا دانشجویان دوره های غیرحضوری DBA همچون شرکت کنندگان دوره جامع DBA بصورت حضوری امکان ارتباط با اساتید مجموعه را خواهند داشت

اساتید دوره DBA :

اساتید موثرترین عامل بر کیفیت دوره به حساب می آیند. به همین دلیل موسسه خانه مدیران در انتخاب اساتید خود دقت و سخت گیری زیادی دارد. اساتیدی که صرفا سطح علمی بالایی داشته باشند مورد تایید خانه مدیران نیستند و قادر نخواهند بود به تدریس در این موسسه بپردازند. از آنجایی که اهمیت دوره DBA بسیار بالا است، اساتید آن باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشند.
به همین دلیل اساتید علاوه بر سطح علمی بالا باید دارای سابقه کاری موفق چند ساله باشند. چراکه آموزش دادن مباحث دوره DBA نیاز به داشتن مهارت اجرایی نیز دارد؛بنابراین از بابت مدرسین دوره های حضوری و غیرحضوری DBA هیچ نگرانی نداشته باشید. اساتید خانه مدیران از با تجربه ترین، حرفه ای ترین و با سابقه ترین اساتید مطرح در سطح کشور می باشند.

پروژه محور بودن آموزش ها

همانطور که پیش تر در بالا اشاره کردیم، آموزش های DBA در دانشگاه ها و برخی موسسات به صورت موضوع محور هستند. به همین دلیل پس از دریافت مدرک ممکن است شخص تا مدت ها قادر به پیاده سازی دانش خود نباشد.
در صورتی که پروژه محور بودن آموزش ها در موسسه خانه مدیران این امکان را به مدیران ارشد می دهد تا پس از دریافت مدرک و حتی در حین یادگیری مباحث، قادر به پیاده سازی دانش خود و رفع مشکلات سازمان باشند. در نتیجه با شرکت در دورهDBA خانه مدیران ، بیشتر با حل مسئله و اقداماتی اینچنینی سر و کار خواهید داشت.

پنل کاربری آموزشی بصورت مادام العمر

پس از ثبت نام در دوره یک پنل آموزشی در اختیار شرکت کننده قرارداده می شود که در آن محتوای آموزشی اعم از کتب الکترونیک ، ویدیو های آموزشی و پادکستهای مدیریتی قرارداد شده است و شرکت کنندگان می تواننده بصورت همیشگی از این محتواها استفاده نمایند .
همچنین با بروز رسانی محتواها شرکت کنندگان امکان دسترسی به محتواها را خواهند داشت.

ارتباط با سایر مدیران کسب و کارها

با توجه به این نکته که قالبا تمام شرکت کنندگان دوره DBA ، خود دارای کسب و کار بوده لذا از جمله مزایای منحصر به فرد این دوره ، امکان ارتباط شرکت کننده ها با یکدیگر و ایجاد شبکه های کاری می باشد.
لذا به سبب اینگونه ارتباطات برای شرکت کننده فرصت شغلی مناسبی نیز ایجاد می شود
استفاده از تجربه افراد نیز می تواند سرعت پیشرفت را افزایش دهد.

هزینه مناسب و پرداخت اقساطی

از آنجایی که تا اندازه زیادی دورهDBA همانند PHDدانشگاه می باشد؛ طبیعی است که باید هزینه بالایی برای شرکت در آن بپردازید. همین موضوع ممکن است عده زیادی را برای شرکت در این دوره دچار تردید نماید. از طرفی دیگر بسیاری از موسسات تمامی هزینه را به صورت یکجا و پیش از شروع دوره دریافت می کنند.
با این وجود خوب است بدانید موسسه خانه مدیران برای رفع این مشکل اقدام به دریافت هزینه به صورت اقساطی کرده است. در اینصورت دیگر نگرانی از بابت شهریه نخواهید داشت. چراکه با پرداخت اقساطی، فشار مالی از شما برداشته می شود و تمرکز بیشتری بر مباحث موجود در دوره خواهید داشت.

گواهینامه دوره DBA :

بعد از کیفیت آموزش، مهم ترین بخشی که در هنگام انتخاب دوره باید مورد توجه قرار دهید،مدرک پایان دوره می باشد. بسیاری از موسسات که دوره های DBA را برگزار می نمایند در پایان دوره مدرکی به شرکت کنندگان اعطا نمی کنند، برخی دیگر از موسسات نیز مدارکی را ارائه می دهند که فاقد اعتبار می باشد این عامل در آینده هنگام استخدام،مهاجرت و یا جمع آوری رزومه ، شخص را با مشکل مواجه می نماید.
مطمئنا یکی از مهم ترین مسائلی که افراد هنگام ثبت نام در موسسه به آن اهمیت زیادی می دهند، مدرک اعطایی موسسه می باشد. طبیعتا هر اندازه گواهینامه پایان دوره (مدرک) از اعتبار بیشتری برخوردار باشد شرکت کننده در دوره پس از فارغ التحصیلی آسان تر می تواند آن را در به سازمانها ارایه نماید.
موسسه خانه مدیران به فارغ التحصیلان خود مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه می دهد که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اعتبار دارد. به همین جهت حتی اگر شخصی قصد مهاجرت داشته باشد می تواند مدرک خود را ترجمه کرده و در کشور مورد نظر خود ارایه نماید .
خاطرنشان می شود گواهینامه پایان دوره مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت می باشد و فارغ التحصیلان می توانند جهت استعلام گواهینامه خود با وارد کردن بارکد درج شده در روی گواهینامه در سایت www.vohec.ir نسبت به دریافت اصالت گواهینامه خود اقدام نمایند .
لازم به ذکر است مدرک مورد نظر می تواند تاثیر زیادی در مصاحبه های کاری داشته باشد. از طرفی دیگر این مدرک برای افرادی که قصد مهاجرت و یا کار در کشور دیگری را دارند نیز مناسب است. چراکه قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارد؛بنابراین از بابت اعتبار مدرک، جای هیچگونه نگرانی نیست.

دوره های پیشنهادی