دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری

دوره مدیریت mba

DBA

_
_

گرایش مالی و سرمایه گذاری

_
3 ماه الی 1 سال
طول دوره
400 ساعت
مدت دوره
نقد و اقساط
نحوه پرداخت
حضوری/غیرحضوری
نحوه برگزاری
وزارت علوم
مدرک پایان دوره
هیئت علمی
مدرس دوره

گواهینامه معتبر وزارت علوم

قابل ترجمه ویژه مهاجرت

دارای تاییدیه WES

برای دریافت مشاوره رایگان ، عدد ۱ را به ۵۰۰۰۲۲۸۵۲۰ ارسال فرمائید
سوالات متداول

DBA چیست؟

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود.

این دوره مناسب چه کسانی می باشد؟

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

مزایای شرکت در این دوره چیست؟

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

اعتبار مدرک پایان این دوره چگونه است؟

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

آنچه می آموزید

آشنایی با اصول اولیه مدیریت

آموزش اصول اولیه مدیریت مالی

معرفی علوم پایه بانکداری داخلی و خارجی

شناخت بازار هدف و روش‌های تحلیل آن

تقویت قدرت تصمیم‌گیری موثر و سازنده

مدیریت نیروی انسانی

آشنایی با ایجاد روابط سازنده درون سازمانی و برون سازمانی

مدیریت استراتژیک

شناخت انواع ریسک در بازار هدف

بررسی جوانب احتمالی ریسک در بازار و مدیریت آن

آشنایی با راهکارهای مهم و کاربردی برای مدیریت ریسک

آموزش مهارت‌ها و دانش پایه مالی و اقتصاد

بررسی قوانین و اصول تجارت داخلی و بین‌المللی

شناخت مبانی حسابداری

تقویت قدرت رهبری و مدیریت سازمان

آشنایی با جدیدترین متدهای مدیریت کسب‌وکار و تجارت‌های مختلف

بررسی قوانین و مقررات حقوقی مالی

سرفصل ها

رفتار سازمانی و دانش و مهارت های نوین رهبری

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

مدیریت استراتژیک پیشرفته

آینده پژوهی

مدل های کسب و کار

بازاریابی پیشرفته

روشهای تحقیق برای مدیران

مفهوم استراتژی مالی

ارتباط استراتژی مالی را با برنامه استراتژیک سازمان

ارتباط بین استراتژی مالی و چرخه عمر سازمان

هماهنگی بین استراتژی‏های مالی در سازمانها

انواع ابزارهای مالی و سرمایه گذاری

تئوری‏های مالی و مدل‏های قیمت گذاری ابزارهای مالی

اجرای استراتژی های مالی

کنترل و ارزیابی استراتژی های مالی

توضیحات دوره

DBA چیست :

کلمه DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration می باشد.

این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب ­وکار  برگزار میگردد تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند .

دوره DBAدر کشورهای توسعه یافته دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار و از جمله رشته های پر هزینه  برای مدیران بشمار می رود.

مدیریت یک سازمان همواره با مبانی خاص خود همراه بوده است. داشتن مدرک معتبر، تجربه بالا و طرز فکر مناسب جهت حل مسائل و مشکلات تنها چند نمونه از پارامترهای با اهمیت در این حوزه می باشد.

مدیریت راهبردی کسب و کار به تجزیه و تحلیل مسائل مهم و برجسته سازمان و شرکتها می پردازد. در این دوره مدیران ارشد می آموزند که با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف سازمان مورد نظر، سازمان را به اهداف کوچک و بزرگ خود برسانند. همچنین مدیران با استفاده از آموزش های این دوره قادر خواهند بود شرکت را از وضعیت های بحرانی نجات دهند.

از طرفی دیگر اهداف، چشم اندازها و سیاست شرکت را مشخص کرده و نقشه رسیدن به آن را قدم به قدم طراحی می کنند.

هم جهت کردن تمامی فعالیت های شرکت، مشخص کردن مزیت های رقابتی و بررسی سازمان های هم رده از دیگر اقداماتی است که مدیران پس از شرکت در دورهDBA قادر به انجام آن خواهند بود.

تفاوت دوره DBA با دوره  PhD عبارتند از :

از نظر سطح علمی و ارزش تحصیلی دوره DBAهمان ارزش دوره  PhD را دارد.

دوره  DBA مساله محور است ، مباحث مطرح در کلاس ها بر اساس مسایل و مشکلات مدیران اجرایی کسب و کارها است . بنابراین دانشجویان با تجربه خود و اساتید با دانش نظری خود در تعامل با هم کلاس های زنده و شادابی ایجاد می نمایند که نتیجه آن رشد و بالندگی است .

انتخاب اساتید واجد شرایط برای دوره DBAبا دوره های رسمی متفاوت است . اساتیدی در این دوره ها موفقند که در کنار توان علمی بالا ، لازم است سابقه اجرایی درخشانی نیز داشته باشند . اساتید با سطح علمی بالا ولی بدون تجربه کار اجرایی در اینگونه کلاس ها مفید نخواهند بود .

داوطلبین دوره DBAمدیران ارشد و اجرایی شاغل در کسب و کارهای مختلف هستند ، به عبارت دیگر اول کار بعد تحصیل. حال آنکه در دوره های رسمی الویت با تحصیل است  .

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین دوره PhDو دوره DBA را خلاصه کنیم ، دوره PhDمبتنی بر آموزش رسمی (Education ) که موضوع محور است ، حال آن که دوره DBA مبتنی بر آموزش های غیر رسمی (Training) که مساله محور است ،  می باشد .

بازار سرمایه یکی از مهمترین بخش های کسب وکار ‌است که شامل بازارهای سرمایه گذاری مثل بورس ، طلا ، ارز، مسکن می باشد و  ممکن ‌است شما را به هوس بیندازد که سرمایه خود را به آنها وارد کنید! اما همانطور که می‌دانید ورود به بازارهای سرمایه نیازمند دانش و مهارت لازم برای بررسی همه جانبه مسائل مربوط به آن است تا با محاسبه ریسک و منافع آن و همچنین در نظر گرفتن هزینه فرصت، منافع کوتاه مدت و بلند مدت بتوانید به سود مورد انتظار برسید. همانطور که این بازار می تواند بسیار جذاب و سودآور باشد به همان اندازه مخاطره آمیز است و تعداد بسیاری از افراد هستند که بدون دانش و علم لازم وارد این حوزه شده و ضررهای هنگفتی دریافت کردند و سرمایه یک عمر تلاش خود را به باد دادند؟

بورس و بازارهای سرمایه نیز همچون دیگر جنبه‌های زندگی نیازمند بهره‌مندی از دانش و مهارتی هستند که بدون آن‌ها ورود به این حوزه‌ها ریسک بزرگی محسوب می‌شود. دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری همان چیزی است که برای ورود به بورس به آن نیاز دارید.

شاید برای شما جالب باشد که در رابطه ‌با موضوعات و سرفصل‌هایی باید بدانید که در طول این دوره تدریس می‌شود و اینکه شما با شرکت در این دوره‌ها به چه مهارت و دانشی دست می‌یابید؟

در گام نخست و درواقع برای موفقیت در هر کسب‌وکاری باید با اصول و فنون پایه مدیریت آشنا باشید. دراین‌صورت خواهید دانست که چگونه خود را برای دستیابی به سود و درآمد بیشتر مدیریت کنید. از طرفی در طول دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری به شما آموخته خواهد شد که چگونه از جدیدترین اخبار و اطلاع‌رسانی‌ها در این حوزه به‌صورت موثق بهره‌مند شوید. دستیابی به اطلاعات روز و ارزشمند در این حوزه اهمیت بالایی دارد و حکم طلا را خواهد داشت.

از طرفی شما پیش‌از ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری نظیر بورس با خدمات این بازارها آشنایی کاملی داشته باشید. در چنین شرایطی فرصت دارید از مزایای پا گذاشتن در این مسیر به‌طور کامل بهره‌مند شوید. در طول دوره DBA تمامی این مهارت‌ها به شما آموزش داده می‌شود و شما پس از گام‌نهادن در این عرصه به‌خوبی با شرایط بازار آشنا خواهید بود.

شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری و دریافت مدرک DBA نه ‌تنها مهارت کافی برای سرمایه ‌گذاری در بورس و سایر بازارهای سرمایه‌گذاری را خواهید داشت؛ بلکه به‌عنوان فردی فعال و مفید در این حوزه خواهید بود که گام‌های نوینی را در این عرصه به نام خود ثبت می‌کند. درواقع دانش و مهارت‌هایی که شما را از دیگران متمایز می‌کند، در این دوره به کار شما خواهد آمد.

مدیریت مالی، حسابداری و آگاهی کامل از روند پروسه مالی در این قبیل سرمایه‌گذاری‌ها، از دیگر مهارت‌هایی است که کسب خواهید کرد. درواقع در طول دوره DBA مالی و سرمایه گذاری به شما در‌خصوص روش ‌های کارآمد تحقیق و پژوهش آموزش‌هایی داده می‌شود و شما از این پس توانایی لازم برای ورود به این عرصه را خواهید داشت.

به‌طور کلی باید بگوییم تمامی مدیران ارشد سازمان‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری، مدیران و کارمندان موسسات مالی و پولی، کارشناسان این حوزه‌ها و بسیاری از علاقه‌مندان به یادگیری دانش سطح بالای مدیریتی این فرصت را دارند که در دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری شرکت کنند. پس از گذراندن دوره DBA افراد موفق می‌شوند مدرکی را دریافت کنند که زیر نظر وزارت علوم صادر می‌شود و اعتبار بالایی دارد.

حتی درصورتی‌که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید یا تمایل به سرمایه‌گذاری در بازارهای سرمایه خارجی دارید، داشتن این مدرک کمک موثری برای پیشرفت شما تلقی می‌شود؛ چراکه اعتبار مدرک DBA بین‌المللی است و شما با ارائه آن به بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های خارجی امکان فعالیت گسترده‌ای را خواهید داشت.

صاحبان گواهینامه DBA مالی و سرمایه گذاری ، علاوه‌بر مهارت‌های عادی، قادر به حل بسیاری از مشکلات و اختلالات پیش‌آمده در این حوزه هستند. درواقع آن‌ها افراد حرفه‌ای و بامهارتی هستند که توانایی حل مسائل را خواهند داشت.

ویژگیهای دوره DBA مالی و سرمایه گذاری خانه مدیران:

برگزاری دوره بصورت حضوری و غیرحضوری

دوره حضوری DBA :

دوره حضوری DBA طی یکسال و در ۴۰۰ ساعت برای شرکت کنندگان در ایام آخر هفته (پنج شنبه و جمعه )  برگزار می شود. این دوره توسط اساتید مجرب و تراز اول کشور تدریس شده و به همین دلیل نگرانی از بابت نحوه تدریس اساتید وجود نخواهد داشت.
خاطرنشان می شود در صورت عدم حضور دانشجویان در هر جلسه فایل آموزشی در سامانه آموزش غیرحضوری LMS موسسه جهت دستیابی دانشجویان به مباحث جلسات مقدور می باشد .

دوره غیرحضوری DBA :

در دنیای امروز افراد مشغله های فراوانی دارند به خصوص شرایط کنونی جامعه که به علت ویروس کرونا برخی افراد تمایل به شرکت در کلاس های حضوری را ندارند باعث شد تا خانه مدیران با استفاده از فن آوری های روز آموزشی اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری نماید تا افراد بتوانند در هر شرایطی از آموزش های مختلف بهره مند شوند.
دوره غیر حضوری DBA ، به طور خاص برای افرادی در نظر گرفته شده است که به علت مشغله کاری و یا دوری مسافت نمی توانند به صورت حضوری در کلاسها شرکت نموده و یا نمی توانند مدت زمان طولانی را صرف یادگیری و آموزش نمایند ،همچنین برای افرادی که در این حوزه دانش و مهارت لازم را داشته اند ولی فاقد مدرک آموزشی معتبر می باشند پیشنهاد می شود.
دوره غیر حضوری DBA به دلیل کوتاه بودن دوره و همچنین پایین بودن هزینه آن نسبت به دوره حضوری ، به طور خاص مورد استقبال افراد قرار می گیرد.
در دوره های غیرحضوری DBA محتوای آموزشی توسط اساتید تراز اول داخل و خارج از کشور بصورت آموزش تصویری تولید و در سامانه آموزش الکترونیک موسسه LMS و یا پلتفرم آموزشی موسسه بنام ویدمی (سرویس اشتراک ویدیو آموزشی ) در دو نسخه اندروید و آیفون عرضه می شود.
مزایای دیگر دوره غیرحضوری DBA موسسه خانه مدیران نسبت به سایر موسسات امکان شرکت دانشجویان غیرحضوری DBA در کلاسهای آنلاین جهت رفع مشکلات دانشجویان محترم می باشد، لذا دانشجویان دوره های غیرحضوری DBA همچون شرکت کنندگان دوره جامع DBA بصورت حضوری امکان ارتباط با اساتید مجموعه را خواهند داشت

اساتید دوره DBA :

اساتید موثرترین عامل بر کیفیت دوره به حساب می آیند. به همین دلیل موسسه خانه مدیران در انتخاب اساتید خود دقت و سخت گیری زیادی دارد. اساتیدی که صرفا سطح علمی بالایی داشته باشند مورد تایید خانه مدیران نیستند و قادر نخواهند بود به تدریس در این موسسه بپردازند. از آنجایی که اهمیت دوره DBA بسیار بالا است، اساتید آن باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشند.
به همین دلیل اساتید علاوه بر سطح علمی بالا باید دارای سابقه کاری موفق چند ساله باشند. چراکه آموزش دادن مباحث دوره DBA نیاز به داشتن مهارت اجرایی نیز دارد؛بنابراین از بابت مدرسین دوره های حضوری و غیرحضوری DBA هیچ نگرانی نداشته باشید. اساتید خانه مدیران از با تجربه ترین، حرفه ای ترین و با سابقه ترین اساتید مطرح در سطح کشور می باشند.

پروژه محور بودن آموزش ها

همانطور که پیش تر در بالا اشاره کردیم، آموزش های DBA در دانشگاه ها و برخی موسسات به صورت موضوع محور هستند. به همین دلیل پس از دریافت مدرک ممکن است شخص تا مدت ها قادر به پیاده سازی دانش خود نباشد.
در صورتی که پروژه محور بودن آموزش ها در موسسه خانه مدیران این امکان را به مدیران ارشد می دهد تا پس از دریافت مدرک و حتی در حین یادگیری مباحث، قادر به پیاده سازی دانش خود و رفع مشکلات سازمان باشند. در نتیجه با شرکت در دورهDBA خانه مدیران، بیشتر با حل مسئله و اقداماتی اینچنینی سر و کار خواهید داشت.

پنل کاربری آموزشی بصورت مادام العمر

پس از ثبت نام در دوره یک پنل آموزشی در اختیار شرکت کننده قرارداده می شود که در آن محتوای آموزشی اعم از کتب الکترونیک ، ویدیو های آموزشی و پادکستهای مدیریتی قرارداد شده است و شرکت کنندگان می تواننده بصورت همیشگی از این محتواها استفاده نمایند .
همچنین با بروز رسانی محتواها شرکت کنندگان امکان دسترسی به محتواها را خواهند داشت.

ارتباط با سایر مدیران کسب و کارها

با توجه به این نکته که قالبا تمام شرکت کنندگان دوره DBA ، خود دارای کسب و کار بوده لذا از جمله مزایای منحصر به فرد این دوره ، امکان ارتباط شرکت کننده ها با یکدیگر و ایجاد شبکه های کاری می باشد.
لذا به سبب اینگونه ارتباطات برای شرکت کننده فرصت شغلی مناسبی نیز ایجاد می شود
استفاده از تجربه افراد نیز می تواند سرعت پیشرفت را افزایش دهد.

هزینه مناسب و پرداخت اقساطی

از آنجایی که تا اندازه زیادی دورهDBA همانند PHDدانشگاه می باشد؛ طبیعی است که باید هزینه بالایی برای شرکت در آن بپردازید. همین موضوع ممکن است عده زیادی را برای شرکت در این دوره دچار تردید نماید. از طرفی دیگر بسیاری از موسسات تمامی هزینه را به صورت یکجا و پیش از شروع دوره دریافت می کنند.
با این وجود خوب است بدانید موسسه خانه مدیران برای رفع این مشکل اقدام به دریافت هزینه به صورت اقساطی کرده است. در اینصورت دیگر نگرانی از بابت شهریه نخواهید داشت. چراکه با پرداخت اقساطی، فشار مالی از شما برداشته می شود و تمرکز بیشتری بر مباحث موجود در دوره خواهید داشت.

توانایی های کسب شده در دوره DBA

در پایان این دوره قادر خواهید بود جلسات مختلف را مدیریت کرده و نقشه استراتژیک سازمان خود را طراحی کنید.
دستاورد دیگری که دوره DBA برایتان خواهد داشت، بهبود روابطتان با مشتری و همچنین آشنایی کامل با سیستم CRM می باشد. در نهایت، مهم ترین دستاورد برای شرکت کننده، بهبود جایگاه شغلی و در نتیجه افزایش درآمد می باشد.
پس از پایان دوره و دریافت مدرک، دستاورد های زیادی شامل حال هنرجو خواهد شد. توانایی حل مشکلات سازمان، افزایش دانش و مواردی از این قبیل، تنها چند نمونه از این دستاوردها می باشد. سایر دستاوردها نیز در زیر به صورت جداگانه برای شما ذکر شده است.
–  اجرایی کردن سریع آموخته ها، خواسته ها و برنامه ها
– افزایش دانش و مهارت مدیران در حوزه های فنی مدیریت نظیر مهارتهای بازاریابی، تبلیغات، بازرگانی، فروش، حسابداری و مالی و …
– افزایش شناخت ظرفیت فیزیکی، روانی وعاطفی افراد سازمان و تفویض مسئولیت به آنها مناسب با توان
– ایجاد توانمندی برای حفظ یک اقیانوس آبی و آرام
– افزایش توانمندی افراد به عنوان مرکز تعالی سازمان
– یادگیری مباحث توسط متدولوژی تدریس مهارتی محورو کسب توانایی حرکت در مسیر های بحرانی
– بهره مندی شرکت کنندگان ازاساتید صاحب سبک و دارای تجربه مدیریت

گواهینامه دوره DBA :

بعد از کیفیت آموزش، مهم ترین بخشی که در هنگام انتخاب دوره باید مورد توجه قرار دهید،مدرک پایان دوره می باشد. بسیاری از موسسات که دوره های DBA را برگزار می نمایند در پایان دوره مدرکی به شرکت کنندگان اعطا نمی کنند، برخی دیگر از موسسات نیز مدارکی را ارائه می دهند که فاقد اعتبار می باشد این عامل در آینده هنگام استخدام،مهاجرت و یا جمع آوری رزومه ، شخص را با مشکل مواجه می نماید.
مطمئنا یکی از مهم ترین مسائلی که افراد هنگام ثبت نام در موسسه به آن اهمیت زیادی می دهند، مدرک اعطایی موسسه می باشد. طبیعتا هر اندازه گواهینامه پایان دوره (مدرک) از اعتبار بیشتری برخوردار باشد شرکت کننده در دوره پس از فارغ التحصیلی آسان تر می تواند آن را در به سازمانها ارایه نماید.
موسسه خانه مدیران به فارغ التحصیلان خود مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه می دهد که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اعتبار دارد. به همین جهت حتی اگر شخصی قصد مهاجرت داشته باشد می تواند مدرک خود را ترجمه کرده و در کشور مورد نظر خود ارایه نماید .
خاطرنشان می شود گواهینامه پایان دوره مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت می باشد و فارغ التحصیلان می توانند جهت استعلام گواهینامه خود با وارد کردن بارکد درج شده در روی گواهینامه در سایت www.vohec.ir نسبت به دریافت اصالت گواهینامه خود اقدام نمایند .
لازم به ذکر است مدرک مورد نظر می تواند تاثیر زیادی در مصاحبه های کاری داشته باشد. از طرفی دیگر این مدرک برای افرادی که قصد مهاجرت و یا کار در کشور دیگری را دارند نیز مناسب است. چراکه قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارد؛بنابراین از بابت اعتبار مدرک، جای هیچگونه نگرانی نیست.

دوره های پیشنهادی